Aj bez kapitánky víťazný vstup osmičiek

Nový súťažný ročník odštartovali aj naše dievčatá v kategórii staršie mini (2008 a mladšie). V domácom dvojzápase zdolali Bardejovčanky v oboch dueloch.

Hráčky CBK nastúpili bez chorej Tamarky Mantičovej, no už v 2. min. za stavu 4:2 si podvrtla koleno kapitánka Emmka Daňková, ktorá dovtedy zaznamenal oba naše koše. Na palubovku sa už nevrátila. A to už bola citeľná strata pre náš tím, v ktorom tak zostali už len dve tradičné „osmičky“ Viki Očenášová a Barborka Bednárová. Ďalšie dve „osmičky“ Miriam Hudačková a Sofi Korytková hrali svoj vôbec prvý ligový zápas v kariére. Ligovú premiéru zažila ešte jedna hráčka „deviatka“ Alex Czaková. Naša prvá päťka tak stratila veľmi dôležitý článok, čo sa napokon odzrkadlilo aj na skóre v prvej a v tretej štvrtine. Zabrala však druhá päťka, ktorá zlomila odpor súperiek.

V druhom zápase hosťujúci tréner vymenil svoje päťky. Na začiatok zápasu postavil svoju druhú päťku na našu prvú. Úvod nám vôbec nevyšiel, keď sme rýchlo prehrávali 0:7. Našťastie, dievčatá zastavili túto lavínu a do konca štvrtiny naklonili misky váh na svoju stranu. Vyrovnaný súboj pokračoval aj v druhej štvrtine. V druhom polčase už obom celkom citeľne ubúdali sily, no stojí za zmienku, že sme v tretej a štvrtej štvrtine neinkasovali ani kôš!

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – BKM BARDEJOV 36:24 (18:13)

BODY CBK: Barborka Bednárová 12, Eli Petrová 8, Emmka Daňková 4, Saška Ruščáková 4/2, Tami Juhászová 4, Viki Očenášová 2, Viki Pulíková Hrehová 2. TH: 4/2 – 16/4.ŠTVRTINY: 6:11, 12:2, 4:9, 14:2.

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – BKM BARDEJOV 31:16 (21:16)

BODY CBK: Saška Ruščáková 10, Tami Juhászová 8, Viki Očenášová 5/1, Sofi Korytková 2, Sofi Túrocziová 2, Viki Pulíková Hrehová 2, Barborka Bednárová 2. TH: 14/1 – 16/4. ŠTVRTINY: 11:10, 10:6, 6:0, 4:0.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Keď sa Emmka hneď na začiatku prvého zápasu zranila, tak som sa zľakla, ako tento dvojzápas dopadne. Nie preto som sa zľakla, že dievčatá nedokážu vyhrať, ale, že sa položia a nezoberú na seba zodpovednosť. Rozbiehali sa síce pomalšie, ale hráčky, o ktorých som chcela, aby zabrali, tak tú zodpovednosť aj zobrali na seba. Eli zahrala prvý zápas vynikajúco, Sofi Túrocziová odviedla perfektnú čiernu robotu v obrane, Barborka so Saškou zasa zabrali v útoku. Škoda, že nám nevychádzali auty. Po našich vhadzovaniach sme stratili veľa lôpt. V druhom zápase to už bolo lepšie, keď dievčatá pochopili, že nemôžu byť všetky na jednej kope, ale stačí zahrať jednoduché hoď a bež. Keď to začali hrať, ľahšie sme triafali koše. Dievčatá musia ešte pochopiť, že prihrávky sú rýchlejšie ako dribling. Ak tak začnú hrať, myslím si, že do konca sezóny budú produkovať pekný basketbal.“