1.liga žien: ZAS DOBRÝ VÍKEND

CBK Minibuseuropa Košice – BKM  Bardejov       69:52    (19:10,21:17,19:11,10:14)

CBK:  Kováčová 18, Kašperánová 15

Tréner CBK: V sobotňajšom zápase prišli dievčatá z Bardejova  v silnej  zostave , teda aj s Kuhajdíkovou, ktorá svojimi skúsenosťami a elánom dokáže  stmeliť družstvo. Naše družstvo  nastúpilo v zostave   so zmenou a to tak, že vpredu  boli dve  kvalitné rozohrávačky Kováčová a Petrušová, na krídle Kašperanová a  pod košom hrala iba jedna vysoká hráčka Sabovčíková spolu s vysokým krídlom Sýkorovou. Išlo o to, aby si obidve naše vynikajúce rozohrávačky na seba  zvykali v zápase a hra na jednu klasickú vysokú hráčku a vysoké krídlo bola už zároveň prípravou na nedeľňajší zápas s nebezpečným Prešovom. Družstvo pracovalo   celkom dobre, ale prejavilo sa niekoľko chýb v obrane, kde sme dovolili bojovným dievčatám z Bardejova  dosť úspešných pokusov za tri body.  Napriek tomu, že  výsledok  zápasu bol od začiatku pomerne jasný a že v našom družstve hralo všetkých 12 hráčok,  konečný výsledok asi viac potešil hosťujúce hráčky.

CBK Minibuseuropa Košice –  Eilat Prešov       84:55    (18:21,29:7,14:5,23:22)

CBK:  Kašperánová 29, Arendáčová po 16, Kováčová 11

Tréner CBK: Prešov patrí jednoznačne medzi kvalitné družstvá súťaže, chýba mu však širšia a hlavne kvalitnejšia lavička, čo sa prejavilo už od druhej štvrtiny. Ako vždy pred zápasom tréneri prizvukovali  hráčkam hlavne dôraz  na neúnavnú prácu v obrane,  dobrý obranný  i útočný doskok  a premieňanie  vyložených príležitosti,  hlavne spod koša. Družstvo v základnej zostave Kováčová, Petrušová , Kašperanová , Krištofová a Sýkorová malo dať hre od začiatku jasné pravidla, avšak  v prvej štvrtine  sme dosť porušovali  dohodnuté zámery,  čoho výsledkom bola  prehraná táto časť zápasu a Prešov  bol dosť na koni. Dostali sme niekoľko trojok, nedoskočili niekoľko lôpt v obrane, ani v útoku, zahodili šance spod koša, ale napriek tomu kladom bolo to, že Krištofová dokázala ubrániť  na dvoch bodoch Mončekovú pod košom.  V druhej štvrtine sme výrazne zlepšili takmer všetky činnosti až na doskok, naše  hráčky sa upokojili a začali hrať svoju silno  nátlakovú hru, kde hlavne Kováčová a Petrušová dôrazne pracovali v obrane, čo sa ale prejavilo v tom, že jedna mala tri osobné chyby a druhá dokonca štyri už za polčas, strelecky sa začala presadzovať Kašperánová, no  hlavne sme  otočili stav keď sme sa dostali do jasného  vedenia ... Štvrtinu  sme vyhrali úplne jasne 29:7, po dôraznej  práci  našej obrany  , z čoho sme  výborne hrali rýchly protiútok , keď Kováčová dokázala dávať excelentné finálne prihrávky Kašperánovej,  či Stollárovej , alebo sama   vnikla do koša.  Tretia  štvrtina bola už úplne v našej réžii, aj keď nepadlo veľa bodov a  Prešovčankám viditeľne dochádzali sily. Ich striedajúce hráčky  robili chyby, naše dievčatá  však hrali naďalej sústredene v každom okamihu zápasu, bez ohľadu na to kto z našej lavičky bol momentálne na ihrisku .  V poslednej štvrtine sme už dokázali  dať aj strely spoza trojkového oblúka, ale darilo sa aj hostkám, takže bola pomerne vyrovnaná, ale naše  zaslúžené a vysoké víťazstvo nemohlo  už nič ohroziť .