1.liga žien: VÍKEND SA ŽENÁM VYDARIL

CBK Minibuseuropa Košice – Myjava      94:23    (29:4,18:8, 22:2,25:9)

CBK: Kašperánová 17, Kováčová 15, Gazdová 12, Šimková 10

Tréner CBK:  V sobotňajšom zápase prišli dievčatá z Myjavy v dosť oklieštenej zostave a teda nemohli nášmu družstvu ani  pri najlepšej snahe konkurovať, čo sa maximálne prejavilo v zápase. Naše družstvo  nastúpilo v úplne netradičnej zostave s prevahou našich mladších hráčok  ( Gazdová, Sabovčíková, Moricová, Šimková ), ktoré s prehľadom dirigovala Kováčová  . Družstvo pracovalo v celom zápase dobre a pretože výsledok bol jasný od začiatku mohli si niektoré opory oddýchnuť, pred dôležitým  nedeľňajším duelom,  pričom je ale  potrebné vyzdvihnúť dievčatá z Myjavy, ktoré statočne bojovali v celom stretnutí.

CBK Minibuseuropa Košice – Stará Turá      83: 41    (23:8, 16:16, 21:13, 23:4)

CBK: Kašperánová 25, Vajková a Arendáčová po 14, Kováčová a Krištofová po 10

Téner CBK:  Naše družstvo v prvom zápase tohoročnej súťaže v Starej Turej prehralo, keď sme v zápase nepremenili ani jeden trojkový  pokus a dostali ich 14, takže sme sa na zápas museli  dobre pripraviť organizačne i takticky. Tréneri prizvukovali hráčkam hlavne dôraz a neúnavnú prácu v obrane a tiež dobrý obranný doskok, ktorý sa nám  síce v druhej štvrtine nie veľmi daril, ale celkovo to bolo pomerne  dobré ( 32 ), i keď sme mali slabší útočný doskok (iba 10).

Situácia pred zápasom bola taká, že sme museli vynechať zo zostavy dve dobré  hráčky, lebo v nedeľu nastúpili  už aj Szantoová a Vajková, ktoré v sobotu nehrali a chýbala aj Petrušová, ktorá je dlhodobo pracovne vzdialená. Naše dievčatá proti kompletnej zostave Starej Turej nastúpili so základom Kováčová, Vajková , Kašperánová, Sabovčíková a Lechmanová a skúsenosť našej  obvodovej trojice sa ukázala naplno, keď sme štvrtinu vyhrali úplne jasne  po výbornej práci v obrane a to sa nám ešte  v tom čase nedarila trojková streľba , ale rýchly protiútok sme  hrali výborne. V druhej štvrtine sme trocha poľavili v obrannom doskoku a hostky dokázali s nami hrať vyrovnane, aj tak bol náš náskok v polčase jednoznačný rozdielom 15 bodov.

Pred treťou štvrtinou sa naše dievčatá sústreďovali na to, že zápas sa ešte neskončil a je potrebné hrať naďalej sústredene v každom okamihu zápasu, kde  jasnú líderku hostí hráčku Podhorin ( za slobodna Mackulinová), ktorá pri benevolentnejšom bránení  dokázala  skórovať,  avšak  Vajková  ju dokázala ubrániť . Táto štvrtina bola znova v našej réžii, i keď medzi treťou a šiestou minútou sme mali úsek 0 : 7 ,  dievčatá  znova zapli , hrali s chuťou, výborne ale aj basketbalovo pekne a bolo na čo pozerať,  hlavne pri pekných a vypracovaných akciách celého družstva, neúnavnej Kováčovej, či individuálnych akciách Kašperánovej, Krištofovej  a Vajkovej. Dokázali sme dať už aj strely spoza trojkového oblúka a keď že naše družstvo hralo naplno aj v poslednej štvrtine, hostky rezignovali úplne. Naše družstvo pracovalo dokonca bez  toho aby poľavilo, pričom už na lavičke oddychovali Vajková, Kašperánová a Kováčová,  ostatné hráčky na ihrisku však  pracovali spoľahlivo.