1.liga žien: PO PRESTÁVKE ZÁPASY POD NAŠOU TAKTOVKOU

CBK  Minibuseuropa Košice – Levice      73 :54     (21:8, 18:12, 21:13, 13:19)

CBK: Petrušová 17, Kašperánová 13, Sýkorová 12, Sabovčíková 8, Evellyová 7,

 

Tréner CBK:  Naše basketbalistky  hrali posledný súťažný zápas skoro pred mesiacom a  navyše počas celej uplynulej doby sme z rôznych objektívnych i menej dôležitých príčin slabšie  trénovali.

  Dobre bolo, že sme v prvom zápase privítali na svojej palubovke  družstvo  Levíc, ktoré síce v zápase ukázalo niekoľko pekných momentov,  ale na naše  dobre disponované družstvo to tentoraz bolo málo. Chýbali nám síce vysoké hráčky  Arendáčová aj Szantoová, ale mladé hráčky Sabovčíková i Lechmanová  dobre využili príležitosť.

   Naše dievčatá svojim výkonom  ťahala  od prvej minúty kapitánka Petrušová, ktorá na dlhší čas odchádza z dôvodu pracovných povinnosti a nebude pri družstve vyše mesiaca. V prvej štvrtine, ktorú sme vyhrali jednoznačne 21:8, dala sama kapitánka 11 bodov (okrem 17 bodov mala v zápase 6 doskokov, 5 ziskov a 4 asistencie), výborne bránila i prenášala loptu.

  Našou  dôležitou úlohou bolo aj rozložiť sily v tomto zápase na čo najväčší počet hráčok, aby nám  nechýbali  v nasledujúcom zápase a tak všetky prítomné hráčky odohrali minimálne 10 minút.  Prevaha nášho družstva sa stupňovala až  tak, že v určitom úseku zápasu sme už viedli 30 bodovým rozdielom, ale ku koncu zápasu sme pochopiteľne poľavili, čo hostky využili  pre nich  na celkom prijateľné zníženie skóre.

 

 

CBK Minibuseuropa Košice – Zvolen      67:44    (18:15, 13:8, 22:14, 14:7)

CBK: Kašperánová 26, Vacková 10, Krištofová 7, Evellyová 5

 

Tréner CBK: Zvolen prišiel na zápas so všetkými,  teda aj s piatimi hráčkami ktoré pravidelne hrávajú extraligu v Bystrici a vzbudzoval oprávnené obavy i rešpekt, zvlášť keď v tomto zápase už nehrala Petrušová. Našťastie na  dôležitom poste strednej rozohrávačky ju zastúpila skúsená Kováčová ( za slobodna Vacková ), ktorá dokázala naše družstvo potiahnuť, zvlášť tvrdou a neutíchajúcou  prácou v obrane, prechodom na súperovu polovicu i presnou prihrávkou, či výborným a uspešným vnikom a nastúpila  už aj Szantoová.

   Všetky naše hráčky hrali veľmi  sústredene v každej štvrtine a to aj napriek tomu, že sa nám zo začiatku znova nie veľmi darila streľba spod koša (z 52 pokusov iba 18 úspešných). Oproti sobote, kedy sme mali celkovo 47 % streľbu,  v nedeľu klesla naša úspešnosť už iba na 37 %, ale hra nášho družstva bola dôrazná,  náš obranný aj útočný doskok kde sme doskočili 36 lôpt (Szantoová,  Sabovčíková, Lechmanová)  fungoval veľmi dobre a aj zisky sme mali v dostatočnej miere (26)  i keď nevynútených strát mohlo byť menej ( 19). Za polčas sme síce dali hostkám len 31 bodov, pričom sme pri slabšej streľbe nedali aj 7 trestných hodov, ale súperovi sme dovolili dať cez polčas iba 23 bodov, čo bolo dobré.

   Naše hráčky nepodcenili ani nástup do tretej štvrtiny, ktorá zvykne byť v našom podaní dosť kritická a tak náš výkon i prístup silno pripomínal naše vydarené zápasy proti Prešovu, či žltým anjelkám.

   Hosťujúce hráčky postupne strácali sebavedomie aj  streleckú istotu, keď že naše hráčky ich bránili tak, že nemali dostatok  kľudu pri streľbe. V našom družstve v čase kedy to bolo veľmi potrebné  dala po sebe dve veľmi dôležité  a ďalekonosné trojky Kašperánová a pridala aj dva dvojkové koše, čo definitívne zlomilo ambiciózne   a  naozaj  šikovné dievčatá zo Zvolena.

   Zvíťazili sme úplne zaslúžené, keď sme neprehrali ani jednu štvrtinu,  ale hlavné  bolo to, že družstvo bojovalo, dievčatá si vzájomne fandili a povzbudzovali sa a v prípade potreby si dokázali pomôcť.