1.liga žien: NAŠE DIEVČATÁ PRIAMY SÚBOJ O DRUHÉ MIESTO VYHRALI

CBK Minibuseurópa Košice – Yang Angels YELLOV Košice      89:74    (28:13, 27:17, 18:16, 16:28 )

CBK: Kašperánová 28b, Arendáčová 28b, Vajková 14b, Petrušová 9b, Sabovčíková 4b, Krištofová 2b, Szantoová 2b

Tréner CBK L. Janošov: Zápas, okrem iného, rozhodoval o tom kto bude na druhom mieste priebežnej tabuľky prvej ligy , za doteraz suverénnym Slovanom Bratislava. V tomto zápase naše basketbalistky dokázali zvíťaziť a je potrebné zdôrazniť, že po priebehu keď podali výborný a obetavý kolektívny výkon. Hosťujúce družstvo nastúpilo na zápas vedomé si svojej sily síce dosť sebavedome, ale naše družstvo hralo od prvej minúty koncentrovane a veľmi zodpovedne. Naše dievčatá vedeli o kvalite súpera a pristúpili k tomuto zápasu s dostatočným rešpektom, ale s vierou vo vlastné sily. Naše družstvo sa snažilo aj v tomto zápase hlavne dobre brániť, pretože obrana ako ukázala hlavne posledná štvrtina, bola rozhodujúca v konečnom účtovaní. Naše družstvo v základnej zostave Petrušová, Vajková, Kašperanová, Szantoová a Arendáčová však ukázalo svoju silu a začalo výborne. V obrannej fáze, keď súper strácal loptu po našej dobrej pozičnej hre, či našom vypichnutí lopty sme dokázali využiť niekoľkokrát po super prihrávkach rýchly protiútok na ľahké koše, ale aj postupný útok bol výborný. Naše dievčatá mali v tejto časti hry jasnú prevahu, ktorú pomaličky pretavovali do výsledku a na hostkách bolo vidieť, že ich priebeh zápasu zaskočil. Nás trocha pribrzdili osobné chyby a menšie zranenie Vajkovej po čom sme boli nútení striedať , čo nás trocha zastavilo po nástupe do ďalšej štvrtiny. Druhá štvrtina mala obdobný priebeh ako prvá, na palubovku prišli postupne Krištofová, Stolárová a Sabovčíková, ale družsvo dokázalo držať nastúpenú líniu a v polčase sme viedli jednoznačne 55:30.

Po polčasovej prestávke sme nezačali najlepšie, urobili niekoľko zbytočných chýb a strát, ale bojovnosť v našom družstve neutíchala, dievčatá neváhali a často bojovali aj o loptu na podlahe, takže náš náskok sa pohyboval skoro vždy nad dvadsať bodov a po skončení štvrtiny bol stav až o 27 bodov v náš prospech a dalo sa predpokladať, že to už dotiahneme do víťazného konca.

V poslednej štvrtine hostky, ktorých priebeh zápasu určite prekvapil, sa s tým najlepším čo mohli postaviť predsa len pokúsili o zvrat, keď sa začala prejavovať ich výborná kondícia a dokázali do konca znížiť rozdiel pre nich hrozivého stavu na prijateľných 15 bodov. V našom družstve už však nehrali ani kapitánka Petrušová, ktorá počas celého zápasu bola vždy tam kde to bolo treba, ani suverénna Vajková, ani strelecky disponované Kašperánová a Arendáčová a pre päť chýb už ani Szantoová.

Samozrejme naše družstvo v tomto zápase tiež urobilo niekoľko chýb, keď v poslednej štvrtine, hlavne v obrannej fáze boli naše dievčatá dosť ohľaduplné a nechali súpera ľahšie a voľnejšie vniknúť do koša bez tvrdšieho zákroku z našej strany. To len ukazuje na našu dostatočnú hernú, ale ( a to je veľmi potešiteľné ) aj morálnu vyspelosť našich hráčok, ktoré si toto víťazstvo úplne zaslúžili.