1.Liga ženy - Juniorky

CEZ VÍKEND DVE VÝHRY, ALE DRUHÝ ZÁPAS NENADCHOL

 

 

  Tento víkend pokračovali naše ženy ďalšími zápasmi prvej ligy, keď najprv doma odohrali stretnutie proti Rožňave a v nedeľu cestovali za tým istým súperom na jeho palubovku. Tento systém súťaže nie je dobrý zvlášť pre favorizované družstvo, ktoré po prvom jasnom zápase má v nasledujúcej odvete tendenciu podceniť súpera.  

 

CBK Minibuseuropa  Košice – ŽBK Rožňava 118: 45 (28:8, 29:15, 31:16, 30:6)

Strelci : Kašperánová 31, Kováčová 14, Šimková 13,  Krištofová a Stollárová po 12, Moricová 11, Sýkorová 10, Villányová 6, Bodnárová 5, Garláthyová a Sunitrová po 2 

 

  Naše ženy odohrali v sobotu výborné stretnutie a dievčatám z Rožňavy nedali šancu na dobrý výsledok. Naše hráčky dominovali vo väčšine činnosti,  aj keď sa v zápase prejavovali niektoré situácie, ktoré by sa  nám nemali stávať. V prvom rade išlo o obranný doskok, ktorý sme dosť podceňovali a neodstavovali dostatočne hráčky súpera, ktoré dokázali trikrát aj viac krát získať loptu pod našim košom, alebo o bránenie najlepšej hráčky Rožňavy Gyenesovej, ktorú naozaj ubrániť dokázala  iba Krištofová. Každá naša hráčka odohrala minimálne 15 minút, čo bolo veľmi dobré, pričom všetky dokázali aj skórovať.

Ladislav Janošov